Česká televize chystá tři nové stanice 😁👀✔

Česká televize chystá tři nové stanice :

ČT25 zpravodajství pro všechny

Chystaný přechod na kapacitnější DVB-T2 by znamenal jen odklad problému na pozdější dobu. Česká televize proto spouští kanál ČT25, který bude vysílat zpravodajství 25 hodin denně. Zkušební neveřejné vysílání si tato stanice již úspěšně odbyla o víkendu. Dotazy některých novinářů, že den měl 25 hodin jen kvůli změně času, považuje mluvčí ČT za kampaň.

ČT25 logo2
logo
CT25 logo

„Když může stanice Prima +1 vysílat s hodinovým zpožděním, Nova naopak vysílat události hodinu před tím, než se stanou a TV Barrandov vysílat události, co se vůbec nestaly, je na trhu prostor pro seriózní zpravodajskou televizi pokrývající více než celý den“ dodal zdroj z brněnského studia.

ČT69 pro dospělé

Druhým novým kanálem má být stanice pro dospělé ČT69. Česká televize se rozhodla zareagovat na současný trend zpřístupňování porna všem zdarma a dohodla se se společností Pornhub na odebírání obsahu pro veřejnoprávní službu.

Obsah bude pro stanici ČT69 potřeba předělat do televizního formátu, do stopáže filmů či seriálů. Specialista Pornhubu na vztahy s veřejností David Dick se k tomuto vyjádřil, že není problém doplnit existující obsah o nějakou hlavičku a patičku, jiné orgány již videa obsahují.

ČT69 logo2
logo
CT69 logo

Zařazeny budou ale i známé pořady, jako Sám doma a licenční vysílání původního pořadu Novy Rychlý prachy.

ČT88 pro milovníky nostalgie

Třetí nový kanál převezme část vysílání z ČT2 (kterou již dříve někteří pejorativně označovali jako ČT Hitler) a plně se zaměří na dokumenty z druhé světové války. Má fungovat podobně jako Déčko a Art.

ČT88 logo2
logo
CT88 logo

Tedy na stejném kmitočtu bude vysílat přes den již zmíněné dokumenty, zatímco večer se přepne na kulturu a uvidíte záznamy koncertů stříbrného Zlatého slavíka (a kdyby soutěž nebyla zrušena, tak po smrti Karla Gotta jistého vítěze), Tomáše Hnídka. Česká televize kanál označuje zatím pracovně jako ČT88.