Okamžité platby – peníze budou mezi bankami lítat i o víkendu… a to do pár sekund ✔

Dříve se to zdálo zcela nemožné – a po letech, kdy toto je na západ od našich hranic běžné, bude to možné i u nás 👍

Převod až 400 tisíc korun z jedné banky do druhé během několika vteřin, a to 24 hodin denně – a to i včetně víkendů. Za drobný poplatek. To je charakteristika nové bankovní služby, kterou některé banky slibovaly už déle…. Zatím ale většina bank okamžité platby teprve testuje, dočkali se – od února – jen klienti Air Bank a České spořitelny. Od 1.dubna to budou moci také využít klienti banky Creditas ( https://www.creditas.cz/ )

Do konce prvního pololetí by službu měly zavést ještě ve Fio banka ( https://www.fio.cz/ ) a Moneta ( https://www.moneta.cz/ )

A teď proč o tom píšu ? To by mohla být vítaná služba třeba pro klienty sázkových kanceláří – o víkendech se hrají třeba zajímavá finále tenisových turnajů – a případné výherce by mohli vyplatit ihned – jako je tomu u zahraničních sázkových kanceláří – tam umějí případnou výhru třeba i vyplatit zpět na kartu. Sázkovka Vaše peníze na vklad dostane ihned – ale s výplatou případné výhry ovšem nikterak nespěchají, že ?

Zde vyjádření Tipsportu :

Vážený pane,

děkujeme za kontaktování zákaznické podpory.

Výběry bankovním převodem odesíláme jednou za každý pracovní den. Výběry nejsou zpracované automaticky, ale hromadně v jedné dávce. O víkendu příkazy nezadáváme. Další zpracování a to včetně rychlosti převodu záleží přímo na bankách. S otázkou rychlosti převodů se tedy případně musíte informovat u nich. Obvykle zasíláme převody z České spořitelny.

Zde vyjádření sázkovky Maxitip :

Tuto možnost zvážíme.

Zde vyjádření sázkovky Fortuna :

Dobrý den přeji,

Převody na bankovní účet jsou u nás zavislé na ostatních postupech. Změnu v převodech zatím neplánujeme.

Podle očekávání žádný spěch…. škoda 🤢

Vyjádření dalších sázkových kanceláří doplním později.

  1. Ahoj,
    Moneta jede Core banking system na AS/400. Ty jako kovaný “čtyřstovřkář” z toho musíš mít radost, ne?

    1. Neřekl bych, že jsem kovaný “čtyřstovskář”. To asi nejsem, pár let jsem s tím systémem dělal, má svá negativa i pozitiva, záleží jak a kdo a z jakého úhlu pohledu se na to dívá. Z pohledu admina je to určitě stabilní systém, který i vzdor létům dosud své uplatnění stále najde – a z pohledu uživatele je to přece jen nevlídná ošklivá zelená obrazovka, kterou nemá rád.

      Problém ale nebyl v té AS/400, ale v tom, že ČNB (přes kterou musí jít každá vnitrostátní platba) pracovala denně od 8 do 16.15 a pak šmitec… proto se nedaly poslat peníze mezi bankami, protože ČNB je neposlala dál…. ale teď již jim ten systém běží 24/7 , proto mohou fungovat i mezibankovní platby. Tedy pokud to ta banka bude podporovat – podpora musí být na straně odesílatele i na straně příjemce. Bohužel, zatím to podporuje pouze Česká spořitelna, AirBank a od 1.4.2019 také banka Creditas. Ostatní zatím – tedy pokud je mi známo – nikoliv.

Komentáře jsou uzavřeny.